Współpraca Centrów Transferu Technologii w Warszawie

Klub Innowacji Plus to rozwinięcie formatu działającego od ponad roku Klubu Innowacji UW i efekt współpracy Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego  (PACTT) i Centrum Transferu Technologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (PACTT).

FEDERACJA DLA ZDROWIA to pierwsze tego typu spotkanie w nowej formie. Jest to wydarzenie łączące świat nauki z dwóch warszawskich uczelni ze światem biznesu.

Naukowcy UW i WUM odpowiedzą m.in. na tak ważne pytania, jak:
  • Jaką funkcję spełni sztuczna inteligencja w onkologii i leczeniu chorób rzadkich?
  • Czy genetyka zindywidualizuje opiekę medyczną?
  • Jak można zautomatyzować ocenę w obrazowaniu medycznym?
  • Jak brzmi odpowiedź na największe zagrożenie stulecia?
W agendzie spotkania znani i cenieni naukowcy obydwu uczelni,  którzy aktywnie transferują wiedzę na rynek. Wszyscy akademiccy uczestnicy spotkania to obecni i przyszli założyciele akademickich startupów. Gośćmi Klubu Innowacji Plus będą przedstawiciele firm: Warsaw Genomics, Saventic Health, ExploRNA, a także Novartis Oncology (partner wydarzenia).

W dniu 26 września w Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego wystąpią:
  • prof. UW dr hab. Jacek Jemielity (UW, ExploRNA) - Chemicznie modyfikowane terapeutyczne mRNA.
  • prof. dr hab. Grzegorz Basak (WUM, Saventic Health) - Sztuczna inteligencja w służbie onkologii i chorób rzadkich.
  • dr Adam Goszczyński (Dyrektor Medyczny Novartis Oncology) - Terapie CART. Stare po nowemu?
  • dr hab. Anna Wójcicka (UW, Warsaw Genomics) - Jak genetyka indywidualizuje opiekę medyczną.
  • Bartosz Borucki (UW) - Automatyczna ocena ścięgna Achillesa w obrazowaniu medycznym.
  • dr n. med. Jarosława Biliński (WUM) - Human Biome Institute jako naturalna odpowiedź na zagrożenie stulecia – antybiotykooporność.

Więcej informacji oraz zgłoszenie udziału w spotkaniu Klubu Innowacji Plus na stronie:  https://evenea.pl/event/federacja-dla-zdrowia/Klub Innowacji UW został zainicjowany przez Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT) w 2017 roku, jako platforma uniwersytecka, na której polska nauka chce się spotykać z biznesem. Klub zrzesza wiele instytucji zróżnicowanych pod względem wielkości, rodzaju i struktury. Oferta klubu skierowana jest do międzynarodowych korporacji, dużych polskich firm oraz MŚP z branż usługowych i produkcyjnych działających w innowacyjnych obszarach. Organizatorzy zapraszają także do udziału przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, a także organizacje pozarządowe, instytucje otoczenia biznesu, m.in. klastry, parki technologiczne i przemysłowe, izby bilateralne, izby handlowe oraz stowarzyszenia branżowe.