V Ogólnopolska Konferencja PACTT za nami

Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii gościło w Chęcinach.

W dniach 18-20 kwietnia br. w chęcińskim Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się ważna konferencja zorganizowana przez Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii.

Organizatorem konferencji był Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ośrodkiem Transferu Technologii Politechniki Świętokrzyskiej.

Wśród obecnych gości znaleźli się przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (m.in. Andrzej Kurkiewicz z Departamentu Innowacji i Rozwoju), liczni przedstawiciele akademickich ośrodków transferu technologii oraz przedstawiciele przedsiębiorstw, w tym m.in. Michał Kurzelewski z farmaceutycznej firmy Pfizer, która jest pierwszym strategicznym partnerem PACTT. Co ciekawe, gośćmi konferencji byli przedstawiciele zarówno firm globalnych, przedsiębiorstw będących spółkami skarbu państwa, jak i średnich i małych firm oraz start-upów.

Konferencja była okazją do podsumowania dotychczasowej działalności PACTT, zaprezentowania najlepszych praktyk w zakresie komercjalizacji odkryć, organizacji ochrony patentowej, rozwoju innowacji i prowadzenia akademickich inkubatorów przedsiębiorczości.

Pełna relacja ze spotkania już wkrótce na stronie PACTT.